LIL’CHOK? (English Below)

lilchok english below display image  49abf2f4
lilchok english below display image 49abf2f4

LIL’CHOK? (English below)
.
Dneska bude “LILČOK” Aneb, když se sejde čočka s lilkem. Hádejte, kdo ten název vymyslel?? Naše oblíbená rychlovka? Na tohle jídlo mám doma ingredience snad vždycky. Jen ten lilek dokoupit a je jasný, co dneska obědváme.
.
2 větší lilky na větší kostky či hranoly
2 hrnky čočky
1 cibule nakrájená na tenké plátky
2 lžíce nasekaného česneku
1 lžíce nasekaného zázvoru
1 mrkev nastrouhaná nahrubo
8 lžic rajčatovýho protlaku
400g krájených rajčat
4 lžíce panenského olivového oleje
4 lžíce rostlinného oleje
2 lžičky ml. římského kmína
sůl, pepř, citrón
.
1. Rozpálíme hrnec, přidáme rostlinný olej, lilek, mrkev a cibuli. Opékáme pomalu do zlatova, pak přidáme kmín, necháme rozvonět cca minutu.
2. Přidáme, česnek a zázvor, zamícháme, napočítáme do dvaceti a přidáme propláchnutou čočku (nejlépe 30 minut namočenou, nebo i lehce naklíčenou). Opečeme pár minut a přidáme protlak a rajčata. Promícháme a přivedeme pod pokličkou k varu.
3. Stáhneme plamen na nízký a poté průběžně během varu podléváme vodou a vaříme do změknutí čočky. Opatrně, ať nepřidáte vody moc, chcete směs nechat hustou. Takže po malých dávkách.
4. Nakonec ochutíme citrónem, solí, pepřem, přimícháme panenský olivový olej, pokud máte kyselejší rajčata, můžete přisladit.
5. Při servírování můžete nadrobit fetu, tempeh, tofu, oříšky, klíčky či bylinky dle chuti. Přijídáme rýži, quinoa, chleba, placky…..
.
ENGLISH:
Today we are cooking LIL’CHOK! That’s Robi’s name for a dish where lentils meet an eggplant. Our favorite quick&simple meal? I always have the ingredients for this food at home. I just need to get the eggplant. And it’s clear what we are having for a lunch today?
.
INGREDIENTS:
2 larger eggplants into larger cubes
2 cups lentils
1 onion cut into thin slices
2 tablespoons chopped garlic
1 tablespoon chopped ginger
1 grated carrot
8 tablespoons tomato puree
3 cups (400g) of chopped tomatoes
8 tablespoons virgin olive oil
2-4 tablespoons vegetable oil
2 teaspoons ground cumin
salt, pepper, lemon
.
1. Heat a pot, add vegetable oil, carrots and onions. Fry slowly until golden brown, then add cumin, let it ring for about a minute.
MORE IN COMMENTS

%d bloggers like this: