??Erik Pestili…

erik pestili multip img ca
erik pestili multip img ca
??Erik pestili…
??türkischen Süßigkeiten mit Zwetschgen/ Pfläumen

Olur mu olmaz mi derken bi deneyeyim dedim.Sonuç mükemmel . Sadece kuruması havalardan dolayı biraz uzun sürdü.Yaklaşık 2,5 günde kurudu.Ama yapım kısmı çok kolay.Artık almam sanırım kendim yaparım☺️.İçine Antep fıstığı ve ceviz kullanabilirsiniz.

Malzemeler
2 kilo kadar erik(çekirdekleri ayıklanmış)
1/2 su bardağı şeker(pekmezde kullanabilirsiniz)
3 yemek kaşığı Mısır nişastası
1 su bardağı su
Dövülmüş ceviz(yarısını cevizli yaptım.İsteğe bağlı)
İçine sarmak için isteğe bağlı ceviz ve Antep fıstığı.

Yapılışı;
Nişasta hariç bütün malzemeleri tencereye alıp 1 saat kaynatıyoruz.Erikler iyice yumuşamış olmalı.Sonra süzgeçten geçiriyoruz.Küçük bir kapta nişastayı azıcık su ile karıştırıp süzdüğümüz eriklerin içine alıp karıştırıyoruz. Sonra yarısını fırın kağıdına ince bir tabaka olacak şekilde yayıyoruz.Diğer yarısına dövülmüş ceviz karıştırip onu da aynı şekilde fırın kağıdına serip güneş gören bir yerde kurumaya bırakıyoruz.(Bu yaşadığınız yerin iklimine göre değişir) Kuruduktan sonra makas ile şeritler kesip istediğimiz şekilde katlıyoruz.Ve içine koyacağımız malzeme de isteğe bağlı,sade de olabilir ☺️.
Bunun için postu kaydırıp seyredebilirsiniz..
Afiyet olsun ?
.
.
.
#pestil #pestilyapımı #gesundeernährung #gesund #healthyfood #healthyrecipes #recipes #gesundesnacks #glutensiztarifler #glutenfree #glutenfrei #glutenfreevegan #vegan #erik #erikpestili #pflaumen #sağlıklıbeslenme #saglik #sağlık

%d bloggers like this: