Recipe

“Buona Cucina E Buon Vino, È Il Paradiso Sulla Terra.”

Thumbnail | Link“Buona cucina e buon vino, è il paradiso sulla terra.”
Pasta con pesto di pistacchi & burrata
🇦🇱Spageti me salce fistikesh & burrata
Dy jane kuzhinat e mia te preferuara, ajo italiane e cila per mua eshte nje veper arti. Vetem italianet mund te sjellin me pak perberes nje pjate unike e super te shijshme dhe ajo indiane, e cila eshte nje tjeter nivel, nje shperthim shijesh e aromash. Por per kete te fundit do ju flas neser. ☺️
Sot vendosa te provoj kete pjate te cilen e kam provuar per here te pare nga disa miq siciliane. Eshte nje pjate shume e shijshme e me pak perberes, dhe shume e lehte per tu pergatitur. Kombimini i fistikeve me grana-n dhe vajin e ullirit jane nje salce perfekte per makaronat. (Receten do e vendos ne story dhe me pas do te ruhet ne Highlights).

🇺🇸 Pasta with Pistachio pesto & burrata.
So far one of my favorite. With simple ingredients you can prepare this delicious pesto which makes the perfect addition to your pasta and lasagna. (Recipe will be posted in InstaStory).

#pasta #pistachio #italy #italia #italianfood #piattiitaliani #vegetarian #vegetarianfood #feedfeed #f52grams #f52community #foodblogfeed #eeeeeats #foodporn #pistacchiofoodporn #instafood #food #foodphotography #photooftheday #foodstagram #foodie #foodlover #foodblogger #burrata #sicily #sicilia #thecookfeed